wz

Školení v Jánských Koupelích

Pověřil jsem Jarka, aby napsal pár řádků o Jánkách.

Dne 29.-30. března 2008 byli někteří z nás na školení pro vedoucí a instruktory mladých hasičů, které proběhlo v Jánských Koupelích. Účastnili se ho Jaroslav Nevrlý, Zbyněk Juřička, Dana Ščučková a Josef Polýnek. Vyjíždělo se brzy ráno, abychom stihli probrat co nejvíce věcí. Po poměrně namáhavé cestě jsme dorazili do překrásného areálu hasičské školy v Jánských Koupelích. Po ubytování a vybalení jsme nastoupili k prvnímu vyučování a když škola, tak pořádná a dávali nám zabrat. Dopoledne jsem sthli probrat veškerou zdravovědu a všechny zákony příkazy a povinnosti instruktorů, pak následoval oběd (musím říct že vařili opravdu skvěle). A odpoledne jsme si vyzkoušely některé discipliny hry "Plamen" , abychom zažili na vlastní kůži , co po těch děckách všecko chceme a že to není tak jednoduché, to vše zvládnout i v našem věku. Pak následovalo další vyučování a nakonec večer závěrečný test celého kurzu, který dopadl následovně : Jaroslav Nevrlý, Zbyněk Juřička , Dana Ščučková získali titul "Vedoucí" a Josef Polýnek "Instruktor". Naše velké i malé úspěchy jsme potom patřičně oslavili nějakým tím pivem a samozřejmě dobrou domácí šlihovicó. (napsal Jarek "Párek")

Zdravotnické školení

Tentýž víkend, 30.března 2008, také proběhlo zdravotní školení v Cholině, kterého se zúčastnila Jana Králová "Tygr" a Martin Vánský "Váňa".